No items found.

Kiosztották a Csiki László Irodalmi Díjakat: lapunk szerkesztője, Horváth Benji a fődíjas

Idén is megszerveszték a kétévente sorra kerülő Gyergyószárhegyi Írótábort: a tábor 13. kiadásának középpontjában ezúttal nemzedékformáló irodalmi antológiák álltak. 

A tábor záróeseményeként kiosztották a Csiki László Irodalmi Díjakat, amelyekkel a tizennégy éve elhunyt költőre emlékeznek. Az irodalmi elismeréseket hagyományosan Kolcsár Béla, a Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ vezetője és Fekete Vince költő, a Székelyföld szerkesztője osztották ki. A tavalyelőtti díjátadóhoz hasonlóan idén is két kategóriában díjazták a szerzőket, ezeket Hargita Megye Tanácsa ajánlotta fel az utóbbi két évben megjelent legjobb 35 éven aluli, illetve elsőkötetes szerző bátorítására. 

Csíki László Irodalmi Díjban Horváth Benji, a Helikon szerkesztője részesült emlékmű a jövőnek (Jelenkor, Budapest, 2022) című kötetéért, debütdíjjal György Alidát jutalmazták Hármasszabály című novellakötetéért (Erdélyi Híradó Kiadó – Fiatal Írók Szövetsége, Kolozsvár – Budapest, 2021). 

Fekete Vince, a Székelyföld szerkesztője, Horváth Benji Csiki László-díjas és Kolcsár Béla, a Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ vezetője.

Horváth Benji (Marosvásárhely, 1988) költő, műfordító, slammer, a kolozsvári Helikon irodalmi folyóirat szerkesztője. Első kötete 2009-ben jelent meg A cseplini díva címmel (Koinónia, Kolozsvár), 2010-ben Látó-nívódíjasa, 2013-ban Műút-nívódíjas. Eseményszervezéssel és tehetséggondozással is foglalkozik, a Beatwándor formáció tagja. Összesen öt verseskötet szerzője. Legutóbbi kötete: emlékmű a jövőnek (Jelenkor, Budapest, 2022). 

Fekete Vince, György Alida és Kolcsár Béla.

György Alida (Zetelaka, 1995) Látó-debütdíjas prózaíró, költő. Tanulmányait Kolozsváron végezte magyar irodalom és komparisztika szakon, tanult továbbá film- és fotóművészetet. Marosvásárhelyen drámaírás-mesterképzést vézgett, jelenleg a Babeș-Bolyai Tudományegyetem Teatróloia Karának doktorandusza. Első kötete Hármasszabály címmel jelent meg az Erdélyi Híradó Kiadó és a Fiatal Írók Szövetsége közös gondozásában 2021-ben, amiért elnyerte a Romániai Írók Szövetségének debütdíját. 

A Csiki László-díjat korábban Karácsonyi Zsolt (2010), Szabó Róbert Csaba (2012), Papp Attila Zsolt (2014), Márton Evelin (2016) és Varga László Edgár (2018), Serestély Zalán (2020) vehették át, az első debütdíjas Sánta Miriám volt.

Összes hónap szerzője
Legolvasottabb