Kántor Lajos–Láng Gusztáv: Száz év kaland – Erdély magyar irodalmáról (1918–2017) című könyvet mutatják be szeptember 18-án, kedden 18 órától Budapesten a Petőfi Irodalmi Múzeumban.
A két legendás irodalomtörténész, Kántor Lajos és Láng Gusztáv neve elválaszthatatlan a Romániai magyar irodalom 1945–1970 című kézikönyvük nagy hatásától. Irodalomérzékelésünket és korszakfogalmainkat immár közel ötven éve meghatározzák. Új kétkezes gyűjteményük ezúttal szubjektív válogatási szempontok szerint készült. Az elmúlt száz év erdélyi irodalmi folyamatait, azok figyelemre méltó mozzanatait vizsgáló, alkotói portrékat vázoló, műelemző, sőt személyes élményeiket is megszólaltató írásaik most nem a következetes rendszerezés igényével, hanem – továbbra is – az érték felmutatásának céljából születtek.
Kritikus visszanézés és friss témák, záródó és nyíló korszakok, értekezés és költői levél: a 2017-ben elhunyt Kántor Lajos előtt is tisztelgő kötetet, nem meglepő módon, az első irodalomtörténetüket is szakértelemmel kísérő Dávid Gyula szerkesztette.
Résztvevők: Láng Gusztáv, Szörényi László, Markó Béla, Hajdú Áron. Moderátor: Boka László